Urząd Ochrony Danych Osobowych uruchomił specjalną infolinię dedykowaną inspektorom ochrony danych (IOD)

Inspektor ochrony danych (IOD) pełni bardzo ważną rolę w systemie ochrony danych w firmie.

W związku  z tym powinien posiadać odpowiednią wiedzę praktyczną na temat operacji przetwarzania, systemów informatycznych oraz zabezpieczeń stosowanych u administratorów, a w przypadku organów i podmiotów publicznych  – wiedzę w zakresie procedur administracyjnych i funkcjonowania jednostki.

Urząd Ochrony Danych Osobowych, zdając sobie sprawę z faktu, że im wyższa fachowa wiedza i doświadczenie inspektora ochrony danych, tym większa szansa na zbudowanie skutecznego systemu ochrony danych osobowych –  wspiera kształcenie osób pełniących te funkcje, m.in. publikując na swojej stronie internetowej przydatne dla nich wyjaśnienia czy organizując specjalistyczne szkolenia.

Także z myślą o nich uruchomił właśnie specjalną infolinię czynną od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 13.00 pod numerem 606 942 000.

Eksperci UODO udzielają pod tym numerem podstawowych informacji m.in. o tym, jak interpretować przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Warto przypomnieć, że dla wszystkich innych osób zainteresowanych kwestiami ochrony danych osobowych przygotowano drugą Infolinię, działająca pod numerem 606-950-000. Jest ona czynna  w tych samych dniach: od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 13.00.

Szkolenia z ochrony danych osobowych

Warsztaty z ochrony danych osobowych dla Inspektorów Ochrony Danych oraz Specjalistów ds. ochrony danych osobowych

Inspektor Ochrony Danych – kurs podstawowy z ochrony danych osobowych – RODO

Nowość! Zarządzanie ryzykiem w ochronie danych osobowych. Ocena skutków dla ochrony danych – DPIA