„Serce za Serce w walce z koronawirusem” na aukcji 29. Finału WOŚP

Stało się już tradycją, że co roku wspieramy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku nie będzie inaczej. Na licytację tegorocznej Orkiestry przekazaliśmy wyjątkową statuetkę „Serce za Serce w walce z koronawirusem”. Zachęcamy do licytacji, nasza aukcja już ruszyła. Przypominamy, że Finał Orkiestry zagra już 31 stycznia.

Na to wyróżnienie zasługuje każdy, kto podejmuje nierówną walkę z wirusem.

https://allegro.pl/oferta/statuetka-serce-za-serce-w-walce-z-koronawirusem-10095974182

 

 

 

 

 

W tym roku obchodziliśmy 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Świętowanie tej wyjątkowej rocznicy przypadło w bardzo trudnym czasie epidemii koronawirusa. Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego organizując obchody, jednocześnie podjęło działania na rzecz propagowania wszelkich działań wspomagających walkę z pandemią i wspierające ducha walki.

W obliczu światowego zagrożenia SWBN uhonorowało przedstawicieli służby zdrowia oraz firm i instytucji wspomagających ich działania statuetką „Serce za Serce w walce z koronawirusem”.  Jest to wyraz uznania i szacunku za ogromne zaangażowanie w trosce o bezpieczeństwo naszego społeczeństwa oraz dla trudnej pracy, jaką wykonują przedstawiciele środowisk medycznych w walce o zdrowie i zapewnienie opieki pacjentom.

Pierwsza statuetka została przyznana w dniu 25 sierpnia br. podczas święta 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którą odebrał prof. dr hab. Robert Flisiak. Podczas uroczystości wyróżniliśmy także ratownika medycznego i pielęgniarkę. Kolejnymi statuetkami będą wyróżniani: 

  • Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN pod kierownictwem prof. dr hab. Agnieszki Dobrzyń,
  • Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz I Oddział Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu kierowane przez prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztofa Simona,
  • dr hab. n. med. Jarosław Pinkas – b. Główny Inspektor Sanitarny, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego,
  • Marek Posobkiewicz – b. Główny Inspektor Sanitarny, ekspert ds. oceny ryzyka COVID-19,
  • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu kierowane przez Dyrektora lek. med. dr. Krzysztofa Olbromskiego.

Aukcja zakończyła się kwotą 7600 zł. Gratulujemy zwycięzcy, a wszystkim dziękujemy za udział w licytacji i wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!