• Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych
  • O Zjeździe
  • Wykładowcy
  • Informacje organizacyjne
  • Aktualności
  • Kontakt
  • Zgłoszenie uczestnictwa

V Zjazd Pracowników Pionów Ochrony Informacji Niejawnych

XVII Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych i Pełnomocników ds. Ochrony Informacji Niejawnych

Bukowina Tatrzańska
27.10 – 29.10

Formularz rejestracyjny

O wydarzeniu

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nabyć solidną dawkę wiedzy o aktualnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa informacji niejawnych i  najnowszych trendach w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz dobrych praktyk w ochronie informacji niejawnych.
Przedstawimy najnowsze narzędzia, technologie i innowacyjne rozwiązania  w dziedzinie ochrony informacji, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, blockchain itp.
Omówimy temat analizy ryzyka i zarządzania incydentami bezpieczeństwa informacji, w tym wykrywania, reagowania, śledzenia i zapobiegania naruszeniom bezpieczeństwa informacji niejawnych.
Na naszych obradach nie może zabraknąć tematyki o znaczeniu i wzmacnianiu świadomości pracowników w zakresie ochrony informacji niejawnych poprzez szkolenia i inne inicjatywy edukacyjne, na które serdecznie zapraszamy. Kalendarz szkoleń KSOIN.
Wydarzenie odbywa się równolegle z zintegrowanymi szkoleniami i warsztatami tematycznymi. Stwarzamy Państwu możliwość dowolnego uczestnictwa w prowadzonych równolegle wybranych zajęciach z ochrony informacji niejawnych, danych osobowych, archiwizacji dokumentacji, obronności państwa, bezpieczeństwa obiektów.

Tematyka Zjazdu w 2024 roku

Nowe wyzwania ochrony informacji niejawnych Omówienie najnowszych trendów i zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych. Zaprezentowanie strategii i narzędzi, które można zastosować w celu skutecznej ochrony informacji niejawnych.
Świadomość bezpieczeństwa informacji Zwiększenie świadomości pracowników na temat bezpieczeństwa informacji niejawnych, w tym zasad i procedur ich ochrony. Przedstawienie dobrych praktyk, które każdy pracownik powinien stosować w swojej codziennej pracy.
Postępowanie przetargowe z dostępem do informacji niejawnych Standardy, procedury i możliwości ubiegania się przedsiębiorców o udział w przetargach MON związanych z dostępem do informacji niejawnych.
Sabotaż i szpiegostwo przemysłowe Dążenia do sabotażu przemysłu, zwłaszcza zbrojeniowego, kradzieży technologii lub informacji handlowych. Szpiegostwo przemysłowe staje się narzędziem prowadzącym do osłabienia gospodarki przeciwnika i zwiększenia przewagi własnego państwa.
Zarządzanie ryzykiem w ochronie informacji niejawnych Omówienie procesu identyfikacji, oceny i zarządzania ryzykiem. Przedstawienie metodologii i narzędzi służących do oceny ryzyka oraz strategii minimalizacji zagrożeń i konsekwencji ewentualnych incydentów.
Polityka bezpieczeństwa informacji Przedstawienie aktualnych wymagań prawnych i regulacyjnych dotyczących ochrony informacji niejawnych oraz omówienie sposobów tworzenia i wdrażania polityki bezpieczeństwa informacji w organizacji.
Kultura bezpieczeństwa informacji Znaczenie budowania świadomej i odpowiedzialnej kultury bezpieczeństwa informacji w organizacji. Przedstawienie strategii komunikacji i szkoleń, które mogą pomóc w promowaniu świadomości i zaangażowania pracowników w ochronę informacji niejawnych.
Ochrona informacji niejawnych a innowacje technologiczne Omówienie wpływu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, Internet rzeczy (IoT) czy blockchain, na ochronę informacji niejawnych. Przedstawienie możliwości i wyzwań związanych z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze ochrony informacji.
Wymiana doświadczeń i studia przypadków (Debata z udziałem doświadczonych POIN) Umożliwienie pracownikom pionów ochrony informacji niejawnych wymiany doświadczeń, omówienie udanych strategii i najlepszych praktyk w ochronie informacji oraz prezentacja studiów przypadków dotyczących incydentów związanych z ochroną informacji niejawnych i sposobu ich rozwiązania.
Badania naukowe w dziedzinie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych Omówienie najnowszych osiągnięć naukowych i badań w dziedzinie ochrony informacji szczególnie niejawnych  wraz z potencjalnymi zastosowaniami praktycznymi.
Odpowiedzialność etyczna w ochronie informacji niejawnych Etyczne aspekty ochrony informacji niejawnych, w tym prywatności, poufności danych i odpowiedzialności za naruszenia bezpieczeństwa informacji np. przy prowadzeniu postępowań sprawdzających.
Manipulacja i dezinformacja w mediach społecznościowych: Media społecznościowe stały się potężnym narzędziem w wojnie hybrydowej. Przeciwnicy wykorzystujące hybrydowe strategie mogą manipulować informacją i wywoływać dezinformację poprzez szerzenie fałszywych wiadomości, kampanii dezinformacyjnych lub wykorzystanie botów i trolli internetowych.
Hybrydowe zagrożenia informacji niejawnych Kombinowane działania cybernetyczne, informacyjne, psychologiczne i konwencjonalne są wykorzystywane w celu osiągnięcia przewagi lub wywołania dezorientacji w kontekście ochrony informacji niejawnych.
Dezinformacja i propagacja fałszywych informacji W wojnie hybrydowej, przeciwnicy mogą szerzyć dezinformację, fałszywe informacje lub wprowadzać w błąd opinie publiczną, rząd i siły zbrojne. Celem jest osłabienie morale, dezorganizacja i manipulacja informacją, co wpływa na efektywność działań ochrony informacji niejawnych.
Szczególna rola i zadania Kierownika Jednostki Organizacyjnej w stanie wzmożonego zagrożenia bezpieczeństwa informacji niejawnych Odpowiedzialność za stan realizacji zadań związanych z ochroną informacji niejawnych w swojej jednostce organizacyjnej i kierowanie pionem ochrony informacji niejawnych.

Formularz rejestracyjny

Harmonogram Zjazdu

27 października 2025 r.

ok. 13.00 – przyjazd

13.00 – 14.00 – obiad

14.00 – 19.30 – obrady

20.00 – uroczysta kolacja

28 października 2025 r.

7.30 – 09.00 – śniadanie

09.00 – 15.00 – obrady

15.00 – 16.00 – obiad

16.00 – 19.00 – czas wolny

19.00 – kolacja

29 października 2025 r.

7.30 – 09.00 – śniadanie

09.00 – 11.00 – obrady

11.00 – wykwaterowanie i wyjazd z ośrodka

Termin

27-29 października 2025 r.

Miejsce
Centrum Rekreacji i Biznesu GRAND Stasinda
ul. Karpęciny 5a, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Tak było w ubiegłym roku:

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

40-127 Katowice
pl. Grunwaldzki 8/10 lok. 444

tel. +48 32 206 46 00
fax +48 32 206 46 00

email: biuro(at)ksoin.pl

Biuro Zarządu KSOIN czynne poniedziałek – piątek w godz. 7:00 – 15:00

 


Na skróty

Wykładowcy

Informacje organizacyjne

Kontakt